1251/1591
Empire skrivesæt af forgyldt bronze dekoreret med Baccheus og putti opsat på løvefødder. 19. årh. H. 9. L. 19. B. 9.
Blækindsatse mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 20. december 2012
Vurdering
Hammerslag