Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
Kompositioner fra “Rejsen har ingen hast”. Sign. EJ 83, 117/125. Tre litografier i farver. Lysmål 64×46,5. (3)
Papiret er lettere gulnet. En med mindre fugtskjold i bunden. Et med revne i glasrammen. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 15. december 2020
25 bud