891/1666
Pierre Bonnard (f. Fontenay-aux-Roses 1867, d. Le Cannet 1947)
“La Toilette Assise”, 1925 til albummet “Maître et petits maîtres d'ajourd d'hui”. Sign. Bonnard. Ed. 25. Litografi. Lysmål 42,5×30.
Litteratur: Bouvet nr. 96, første tilstand.
Fire fugtpletter. Undersøgt i ramme.
Malerier, skulpturer og grafik, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag