2437/691
Ib Madsen, Dansk snedkermester (, Danmark. 20. Århundrede)
Acton Schubell, Dansk snedkermester (, Danmark. 20. Århundrede)
Tre pers. sofa og skammel med ben af hhv. eg og bejdset bøg, skammel med messingsko. Sæde, sider og ryg betrukket med lys uld. Skammel udført hos Schubell & Madsen. Sofa L. 215. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Uld med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag
33 bud