2440/326
Et par klokkestager af messingmalm, balusterformede stammer på hvælvede fodstykker. Barok form. 19. årh. H. 23 og 24.
Mindre skævheder og buler. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene med uregelmæssighed ved drypskål. Reparationer, revner og enkelt hul.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. september 2024
Vurdering
Hammerslag