2440/326
Et par klokkestager af messingmalm, balusterformede stammer på hvælvede fodstykker. Barok form. 19. årh. H. 23 og 24.
Mindre skævheder og buler. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene med uregelmæssighed ved drypskål. Reparationer, revner og enkelt hul.
Vurdering
Hammerslag
36791 | ||
829754 (Autobud) | ||
36791 | ||
829754 (Autobud) | ||
36791 | ||
829754 | ||
36791 (Autobud) | ||
829754 | ||
36791 |