Anders Gudmundsen-Holmgreen (f. København 1892, d. Veddinge Strand 1967)
Solbandende kvinde. Sign. A. Gudmundsen-Holmgreen. Olie på plade. 64×75.
Større afslag på ramme. Original stand.
13179 |