Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Fiskere og fiskerkoner på Gl. Strand i København. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 57×75.
Proveniens: Einar Heuser's Kunsthandel (mærkat herfra på blændramme).
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020