2119/1019
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 10”. Sofabord med top af massiv, ben af eg. Underliggende hylde af flet. Udført og mærket hos Andr. Tuck. H. 50. L. 130. B. 51.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Restaureret. Top slebet.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
39 bud