1343/93
Ubekendt maler, 18.-19. årh.
Et par portrætter af et ægtepar. Usignerede. Pastel på papir monteret på papir. 32×24. (2).
Proveniens: Portrætterne er erhvervet i USA.
Fugtskjolder. Enkelte små huller. Folder.
Ældre malerier og møbler, 21. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag
18 bud