Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Rund vase af lertøj dekoreret med grøn og brun glasur på lys base samt med indridsede motiver i relief. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 30,7. Diam. 23,5.
Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker. Enkelte små glasurafskalninger. Øverste kant med brændingsrevne under “kraven”. Se venligst detaljefotos.
18 bud
903940 | ||
989463 | ||
1066502 (Autobud) | ||
959178 | ||
1066502 | ||
903940 (Autobud) | ||
1066502 | ||
903940 (Autobud) | ||
989463 | ||
903940 (Autobud) | ||
989463 | ||
903940 | ||
989463 | ||
802891 | ||
315020 | ||
922832 | ||
35040 | ||
931787 |