2143/951
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med ben af bejdset bøg, betrukket med mønstret møbelstof. 1950'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag