2437/77
Hollandsk kommode af mahogni indlagt med lyst træ. 19. årh.s midte. H. 120. D. 100. D. 60.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. Gennemgående revner i træet på den ene side.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag