1650/678
Loui Michael (f. Vorbasse 1933, d. Rørvig 2022)
Vægrelief af bemalet træ monteret med radering og bearbejdet metalplade. Sign. og dateret på bagsiden, Loui Michael 2000. H. 29. B. 22. D.14.
Enkelt mindre hul i højre side.
Moderne kunst og design, 13. december 2016
Vurdering
Hammerslag