1650/​678

Loui Michael (f. Vorbasse 1933, d. Rørvig 2022)

Vægrelief af bemalet træ monteret med radering og bearbejdet metalplade. Sign. og dateret på bagsiden, Loui Michael 2000. H. 29. B. 22. D.14.

Enkelt mindre hul i højre side.

Moderne kunst og design, 13. december 2016

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK