2008/297
Lommeur af 14 kt. guld, hvidemaljeret urskive med arabertal og små sekunder, støvkapsel af metal. Serienummer 218142. Vægt i alt ca. 72 gr. Diam. 4,7.
Lodning på front. Sekundviser løs. Støvkapsel af metal. Brugsslitage, herunder mindre buler, ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud