2115/739
Dansk møbeldesign
Overpolstret sofa med ben af bejdset bøg, betrukket med gråt uld. 1930–40'erne. L. 165.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med pletter.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag