2109/​230

Kinesisk lampe af porcelæn, balusterformet, dekoreret i underglasur blå. 20. årh. H. ekskl. montering 36 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

1.000 kr.

Hammerslag

1.300 kr.

27 bud

984702 1.300 kr.
1009925 1.250 kr.
984702 (Autobud) 1.200 kr.
1009925 1.150 kr.
984702 (Autobud) 1.100 kr.
1009925 1.050 kr.
984702 (Autobud) 1.000 kr.
1009925 950 kr.
984702 (Autobud) 900 kr.
1009925 850 kr.
984702 800 kr.
1009925 750 kr.
984702 700 kr.
1009925 650 kr.
984702 (Autobud) 600 kr.
1009925 550 kr.
984702 (Autobud) 500 kr.
1009925 480 kr.
984702 (Autobud) 460 kr.
1009925 440 kr.
984702 (Autobud) 420 kr.
1009925 400 kr.
984702 (Autobud) 380 kr.
1009925 360 kr.
984702 340 kr.
1009925 320 kr.
984702 300 kr.