635/645
Hermann Carl Siegumfeldt (f. Esbønderup Skovhuse 1833, d. København 1912)
Kystparti ved Vesuv, Italien. Sign. H. Siegumfeldt 1864 Vesuv. Olie på papir monteret på pap. 20×30. U.r.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Malerier, 30. august 2006
Vurdering
Hammerslag