Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Komposition. Sign., dateret og nummereret Rob. Jacobsen 1963, 55/60. Litografi i farver. Bladstørrelse 44,5×58. Uindrammet.
Håndteringsmærker. Papiret er gulnet, herunder nuanceforskelle. Nogle pletter. Trykmærker.
Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019