12021/​3

Kinesisk bakke af perlemorsindlagt hardwood. 19. årh.s midte. Med dansk fremstillet underdel fra omkring 1940. 61×40,5. H. 56

Proveniens: Torunn Gulliksen Ihlemann og Jens Thygesen, tidligere Kunsthallen, København.

Brugs- og alderstegn.

Kunst, antikviteter & design, 21. maj 2020

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

650 DKK

(Autobud) 650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK