12021/3
Kinesisk bakke af perlemorsindlagt hardwood. 19. årh.s midte. Med dansk fremstillet underdel fra omkring 1940. 61×40,5. H. 56
Proveniens: Torunn Gulliksen Ihlemann og Jens Thygesen, tidligere Kunsthallen, København.
Brugs- og alderstegn.
Kunst, antikviteter & design, 21. maj 2020
Vurdering
Hammerslag