Ubekendt maler, 19. årh.
Italiensk landskab med romerske ruiner. Usigneret. Olie på lærred. 120×130.
Proveniens: Käthe & John Marsings samling.
Lærredet er dubleret. Reperationer og retoucheringer. Flere stødmærker, det ene med minimal perforering. Enkelte mindre huller ved nedre kant. Afskalninger. Ridser. Behov for rensning.
Selected, 19. december 2022
12 bud