2439/​86

Et par halvsøjler af marmoreret træ med profilerede toppe og baser. Cirka 1800. H. 257. B. 29. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger. Enkelte afslag. Talrige krakeleringer.

I Aarhus
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?