12123/173
En dansk senempire ramme af udskåret, forgyldt træ. 19. årh.s første halvdel. Med glas og bagpap. Ydre mål 46×37. Indre mål 33×24.
Gl. udbedringer og retoucheringer. Mindre afslag og skrammer. Gennemgående i pæn stand.
Kunst, antikviteter & design, 10. juni 2021
Vurdering
Hammerslag