1302/1561
Kinesiske vase af porcelæn dekoreret i farver med bambus, slyngplante og blomster i relief samt lågkrukke dekoreret med med pæoner og fugle. 19/20. årh. H. 30/25 cm. (2)
Brændingsfejl, mindre afslag. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 10. januar 2013
Vurdering
Hammerslag
18 bud