1804/1614
Fransk kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med stående dreng, skive af hvid emalje. 19. årh.s midte. H. 44. B. 29. D. 13.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Optræksnøgle og Pendul medfølger.
Varia, 25. januar 2018
Vurdering
Hammerslag