1842/1237
Koralsmykkesæt af sølv bestående af broche og armbånd hver prydet med cabochonslebet koral. L. 5,5 og 19 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. En koral mangler i armbånd.
Smykker, 17. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag