1842/​1237

Koralsmykkesæt af sølv bestående af broche og armbånd hver prydet med cabochonslebet koral. L. 5,5 og 19 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. En koral mangler i armbånd.

Smykker, 17. oktober 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK