11908/28
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“Rummand”. Sign. i trykket Heerup, 1967. Litografi i farver fra Firenze kunstmappen. 38×42. Uindrammet.
Kunst, antikviteter & design, 23. februar 2019
Vurdering
Hammerslag