2044/678
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
Kystparti, 1946. Sign. med dedikation 'Til But fra Jens'. Akvarel på papir. Bladstørrelse 14,5×24.
Mindre huller efter tegnestifter. Mindre folder. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud