11946/​123

Dansk maler, ca. 1800

Scene fra antikken. Usign. Sortkridt, lavering og hvidt på præpareret papir. 21×33. Uindrammet.

Aldersrelaterede patina. I gennemgående god stand.

Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019

Vur­dering

800–1.200 DKK

Hammerslag

750 DKK

12 bud

750 DKK
(Autobud) 700 DKK
700 DKK
(Autobud) 650 DKK
600 DKK
(Autobud) 550 DKK
500 DKK
(Autobud) 480 DKK
460 DKK
440 DKK
420 DKK
400 DKK