2009/283
En stor maleriramme af forgyldt træ og gesso. 19. årh.s slutning. 109×147 (udvendigt). 79×117 (indvendigt).
Mindre afslag. Dele af udskæringerne løse.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag