2439/​1824

Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)

Daybed af eg. Dybthæftet hynde og pude betrukket med sort uld. Model OW 150. Udført og mærket hos Carl Hansen & Søn. L. 180.

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Uld med pletter og smuds.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

13 bud

Tidspunkt Byder Bud
880892 2.700 DKK
930123 2.600 DKK
257759 (Autobud) 2.500 DKK
805900 2.500 DKK
257759 (Autobud) 2.400 DKK
893409 2.300 DKK
257759 (Autobud) 2.200 DKK
893409 2.100 DKK
257759 (Autobud) 2.000 DKK
893409 1.950 DKK
257759 1.900 DKK
1002919 1.850 DKK
804508 1.800 DKK