2439/1825
“Progetti”. Lænestol af sortlakeret træ og nøddetræ. Sæde og ryg betrukket med blå uld. Formgivet 1987. Udført og mærket hos Giorgetti.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Uld med mindre pletter.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1165327 | ||
891244 | ||
876285 |