2431/840
Erik Magnussen (f. København 1940, d. 2014)
To stole med stel af forkromet metal, sæde og ryg af blå og pink lakeret træ. Formgivet 1972. Udført hos Kevi. 1970'erne. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. juli 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||