2048/812
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Sæt på seks armstole af teak. Sæde og ryg betrukket med brunt farvet skind. Model JH-525. Udført og mærket hos snedkermester Johannes Hansen. (6)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Træ sæder med defekter. Sæder med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud