12121/232
Eyjolfur J. Eyfells (f. Island 1886, d. 1979)
Islandsk landskab. Signeret Ey. J. Eyfells. Olie på lærred. Lysmål 47×52. Rammemål 53×58. Indrammet.
Kunst, antikviteter & design, 27. maj 2021
Vurdering
Hammerslag