2142/​7559

Trevor Amery (f. New York 1983)

“Inter-Are #8”, 2005. Diptykon. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Mixed media på træplade i to dele. Samlet 30×60. (2)

Proveniens: Galerie Birthe Laursen, København. Erhvervet hér af nuværende ejer.

God original stand. Mindre afslag på hjørne af ét maleri.

Samtidskunst, 19. oktober 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK