Trevor Amery (f. New York 1983)
“Inter-Are #8”, 2005. Diptykon. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Mixed media på træplade i to dele. Samlet 30×60. (2)
Proveniens: Galerie Birthe Laursen, København. Erhvervet hér af nuværende ejer.
God original stand. Mindre afslag på hjørne af ét maleri.
Samtidskunst, 19. oktober 2021