2439/1525
Fransk empire søjleur af forgyldt bronze med fritsvingende regulator pendul. 19. årh.s begyndelse. H. 59. B. 29. D. 16.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. 2 x Optræksnøgle medfølger. Senere pendulophæng og antagelig senere skive.
Vurdering
Hammerslag
41 bud