2041/114
Et par lysestager af malm, balusterformet stamme på sekskantet fod, fodstykke graveret med initialer, årstal og bladværk. Barokform. 19. årh. H. 27. (2)
Restaurerede. Den ene stage mangler fod. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag