2131/207
To grønlandske åndemasker af udskåret, patineret træ, begge sign. Jocum Sikemsen. H. 26 og 28 cm. Derudover en stor tupilak ligeledes af træ H. 52 cm. (3)
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag