1316/39
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Liggende kvinde i natlampens skær. Sign. J. P. Olie på malepap. 23,5×29.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 15. april 2013
Vurdering
Hammerslag