1709/​810

Trine Panum

Per Hillo

“Barrel Art Design”. Sign. Trine Panum og Per Hillo. Kunstnerisk bearbejdet vintønde af egtræ. H. 90. Diam. 65.

Udført til “Barrel Art Design” i forbindelse med Randers Ugens 40 års jubilæum i 2016, hvor 20 professionelle og 20 upcoming kunstnere var inviteret til at udfolde sig kunstnerisk på hver sin vintønde. Overskuddet fra projektet var målrettet kulturevents i Randers, lavet af unge og for unge kulturskabere.

Tønde fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
800 DKK
750 DKK