2142/936
Dansk snedkermester
Ovalt sofabord af elm med underliggende hylde. Udført 1939. Dateret med blyant under bord. H. 54. L. 120. B. 48.
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og hak.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag