903/​492

Erik A. Frandsen (f. Randers 1957)

Uden titel fra serien “Stålblomster”. Sign. på bagsiden Erik A. Frandsen 06. Indgravering på plade i rustfri stål. 180×115×3. Uindrammet.

Proveniens: Galleri Profilen, Aarhus. Erhvervet herfra af nuværende ejer.

Seller informs: Ingen fejl

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

100.000–125.000 DKK

Hammerslag

140.000 DKK