2441/​620

Kaj Gottlob, tilskrevet (f. København 1887, d. 1976)

Fire stole med stel af eg, betrukket i sæder med patineret cognacfarvet skind. Udført hos snedkermester A. J. Iversen. 1940'erne. (4)

Proveniens: Købt af nuværende ejer hos snedkermester A. J. Iversen i 1948.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. To stole med revner/huller i sædet.

I Aarhus
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?