2050/227
Persisk kaffeservice af sølv, drevet med paisley design, bestående af kaffekande, greb med benmontering H. 20 cm, flødekande, sukkerskål og sættebakke L. 36 cm. Stemplet Vartan 84. Vægt 1827 gr. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Afslag på kaffekandens hank.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud