Inger Hanmann (f. Stege 1918, d. Frederiksberg 2007)
Vægrelief af metal dekoreret med emalje i blåt, gult, gråt, rosa og hvid emalje. Usigneret. H. 53. B. 23. D. 2.
Proveniens: Erhvervet af nuværende ejers familie direkte hos Inger Hanmann.
Øverste højre hjørne med afslag i emaljen.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020