1950/202
N. F. Schiøttz-Jensen (f. Vordingborg 1855, d. København 1941)
Kvinder og børn spiser frugt under en pergola. Sign. N. F. Schiøttz-Jensen. Olie på lærred. 52×62.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag
20 bud