A. E. Kieldrup (f. Haderslev 1827, d. København 1869)
Tørning Vandmølle ved Haderslev. Sign. monogram 1867. Olie på lærred. 63×84.
Lærred bør strammes let op. Få minimale krakeleringer og få mindre retoucheringer. Områder med tyndere bemaling. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 1. juli 2019
13 bud