2148/504
Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
“Snepudder Bognemark”. Sign. OH samt betegnet på blændrammen 1958. Olie på lærred. 38×66.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag