2131/733
Edvard Munch, efter
Udstillingsplakat “Edvard Munch”, Los Angeles Country museum of art, 1969. Usigneret. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 76×52. Uindrammet.
Papiret er gulnet. Trykfold. Mindre håndteringmærker.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag